Materiály

Prírodný a umelý kameň

Prírodný kameň je najdokonalejší stavebný materiál, široké možnosti jeho použitia nájdeme v cintorínskej a stavebnej architektúre v interiéri ale aj exteriéri. Ponúkame široký výber prírodného kameňa v tej najvyššej možnej kvalite, dovážaný nielen zo Slovenska a európy, ale aj z ostatých krajín blízkeho a vzdialeného sveta. Ponúkame tiež kvalitný a precízne spracovaný umelý kameň priamo z našej produkcie, alebo z dovozu.

Žula

Vďaka svojej tvrdosti je vhodná na okenné parapety, kuchynské či kúpeľňové dosky, kozubové obloženia, schodiská, obklady a dlažby. Žula je vyhľadávaná hlavne pre svoju vysokú tvrdosť a tepelnú odolnosť.

Mramor

Používa sa najmä v interiéroch, na podlahy, obklady stien, krbov, parapetných dosiek a rôznych interiérových a nábytkových doplnkov. Mramor je vyhľadávaný hlavne pre jeho jedinečné vlastnosti a atraktívny, luxusný vzhľad.

Umelý kameň

Výhodou umelého kameňa je jeho široká škála farieb s rovnomernou kresbou. Je vhodný do interiéru, ako obkladový kameň, podklad na pracovné dosky, pre výrobu dizajnového nábytku, dizajnových doplnkov interiéru.

Zistite aké druhy a farby materiálov máme v ponuke

Zaregistrujte sa a stiahnite si hneď katalóg širokého sortimentu kameňa.
Katalóg obsahuje katalogizované materiály (mramor, žula, umelý kameň, lastúrnatý kameň, polodrahokamy) rôznych farieb a štruktúr, ako aj množstvo výrobkov a doplnkov cintorínskej architektúry.
Najnovší katalóg má viac ako 128 strán.

ZÍSKAŤ

Polodrahokamy

Polodrahokam je minerál, ktorý nespĺňa niekoľko (minimálne jednu) z podmienok drahokamov, ako sú lesk, stálosť, zriedkavosť v prírode a ďalšie. Ich cena preto zväčša závisí od jeho kvality, farby a momentálnych módnych trendov. V ponuke máme aj tento druh kameňa.

Drahokamy

Drahokam je minerálna odroda kameňa, ktorý je cenený pre svoje výnimočné estetické vlastnosti. Jeho cena závisí najmä od kvality, veľkosti (udávanej v metrických karátoch) a zriedkavosti, ale aj od existencie umelých konkurenčných produktov ako sú rubín, alebo zafír.

Lastúrnaté kamene

Sú tvorené mozaikovým lepením plátkov lastúr rovnakého farebného odtieňa, sú to vlastne prírodné škrupinové mozaiky. Lastúrnate mozaiky sa používaju napríklad na obklady, alebo čati nábytku. Spracúvajú a vyrábajú sa v rôznych farebných odtieňoch a veľkostiach.

Máte záujem o výrobok z kameňa a neviete aký druh materiálu je pre výrobu vhodný? Pomôžeme vám s výberom vhodného materiálu, navrhneme vám najlepšie možné riešenie spracovania a postupu výroby jednotlivých prvkov produktu. Poradíme vám ako sa o výrobok z kameňa starať, ako ho ošetrovať.

Zavolajte nám na bezplatné číslo!
0800 500 954

Sme online

Stiahnite si katalóg produktov. Vybratý produkt môžete objednať online, alebo osobne priamo na centrále, pozriete si reálny produkt, materiál z ktorého bude spracovaný. Urýchlite tak vybavenie objednávky a skrátite čas strávený v predajni. Ako poďakovanie za návštevu vám k objednávke darujeme bavlnené rúško so striebornými vláknami.

Tovar doručíme zdarma

naviac získate
5% zľavu